TREKKING NA JBEL TOUBKAL

1660  Marrakesz

Lokalizacja rejon:
Afryka
Data rozpoczęcia:
2019-10-02
Czas trwania:
4 Dni
Udogodnienia:
Kategoria obozu:
biegowy
1660 
fb

Północna Afryka. Maroko. Góry Atlas. Najwyższe pasmo na Czarnym Lądzie. Rozciąga się na przestrzeni ponad 2000 km od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego po Zatokę Kabiską na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na terytorium trzech państw: Maroka, Algierii oraz Tunezji. To właśnie w tym legendarnym paśmie górskim króluje Jbel Toubkal, który wznosi się na 4167 m.n.p.m.

SCENARIUSZ PRZYGODY
Wyprawę zaczniemy od Marrakeszu. Czerwone Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji. Wąskie i kręte uliczki miejscowych bazarów, oprócz zwykłych pamiątek, oferują niepowtarzalne rękodzieła tworzone w tym miejscu od kilku pokoleń. Ale wzrok to nie jedyny zmysł, który nacieszycie. Ilość przeplatających się zapachów, przypraw, oliwy, naturalnych kosmetyków, herbaty, ziół czy owoców spowoduje, że kierunek obierzecie ufając powonieniu. Jedną z największych atrakcji Marrakeszu jest wieczorny targ kulinarny na Jemaa El Fna. To właśnie tam będziecie mogli spróbować najwspanialszych specjałów kuchni Maghrebu.
Na szczyt Jbel Toubkal prowadzi kilkunastokilometrowy szlak z miejscowości Imlil. Tę berberyjską miejscowość porównać można do nepalskiego Namcze Bazar. To właśnie tutaj mieszkają miejscowi przewodnicy, a na każdym rogu można zakupić nowy lub używany sprzęt górski. Buty, kurtki, narty, raki czy czekany. Jednym słowem kolekcja „All Season”.
Po zejściu czeka nas kolejny nocleg i wolny czas w schronisku. Można będzie go wykorzystać do zrobienie pamiątkowych zdjęć lub wszelkiej formy relaksu w niepowtarzalnej scenerii górskiej. Nazajutrz po zejściu z gór wrócimy do Marrakeszu, gdzie spożyjemy pożegnalną kolacje
i wspólnie, miło spędzimy wieczór.

Dlaczego warto jechać z nami?
Liderem wyprawy będzie Patryk Aid. Współtwórca i trener w firmie Obozy Górskie. Na co dzień biegacz górski, ultramaratończyk. Ale przede wszystkim wielki miłośnik gór i podróży. Od najmłodszych lat eksplorował i zdobywał szczyty Atlasu. Jako, że ma algierskie pochodzenie doskonale zna kulturę i zwyczaje miejscowej ludności. Oprócz samej górskiej wyrypy postara się zaciekawić Was swoją wiedzą na temat tej magicznej krainy. W zależności od frekwencji pojedzie z nami drugi trener.

Dodatkowo:
Uczestnicy mogą liczyć na wysokiej jakości odzież testową firmy X-Bionic oraz zniżki u wszystkich partnerów ObozyGórskie.pl

Cena
800 zł zadatku płatne jak najszybciej po zapisaniu się
200 euro – płatne na miejscu